Weihrauch Kupa 2012

Magyarországon az amatőr lövészsportban ritka gazdag díjazású, nyílt versenyt szerveztünk Szeptember 9.-én a Pátyi Fekete Sólyom Lövészklubbal közösen. Sok értékes nyeremény mellett a Weihrauch fegyvergyár jóvoltából egy HW97K típusú légpuska volt a fődíja az eseménynek.
A versenyen Field Target, Hunter Field Target és Sziluett számokban lehetett nevezni illetve külön Junior kategóriát is indítottunk a 18év alattiaknak. Ezen kívül a Weihrauch légpuskával indulókat külön is értékeltük.

A találkozó helyszíne: Pátyi Sportlőtér, 2071 Páty, Torbágyi út (Vastelep mellett)
GPS koordináták: 47.495980, 18.825309‎ / +47° 29′ 45.53″, +18° 49′ 31.11″

Időpontja: 2012. Szeptember 9. (vasárnap) 9h.

Versenyszámok:

–    Field Target 7,5J VM. (visszarúgásmentes)
–    Field Target 16J VM. (visszarúgásmentes)
–    Hunter Field Target 7,5J VM. (visszarúgásmentes)
–    Hunter Field Target 7,5J VR. (visszarúgásos)
–    Hunter Field Target 16J VM. (visszarúgásmentes)
–    Sziluett 7,5J

Junior kategóriában 18 éves korig lehetett indulni.
Az összevont kategóriáknál az adott kategórián belül elért %-os eredménnyel versenyeztek a lövészek. Ezek lettek összevetve és adták ki a végeredményt a Junior, a Weihrauch és a Field Target kategóriákban.

Díjazás:
Minden nevező emléklapot, minden kategória első három helyezettje érmet és oklevelet kapott.
Minden kategória első 5 helyezettje részt vett egy sorsoláson ahol a fődíjat, egy Weihrauch HW97K légpuskát sorsoltunk ki. Ezúton is gratulálunk Ferenc Zsoltnak aki a maga kategóriájában 5.helyen végzett egy Slavia légpuskával. Ezzel bekerült a sorsolásba és meg is nyerte a fődíjat.

A Junior kategória külön tárgynyereménye egy Walther Airsoft pisztoly volt amit Ferenczy Leila vihetett haza.

Ezen kívül tombola jelleggel sok-sok nyeremény lett még kiosztva melyekért köszönet támogatóinknak:

Weihrauch Gmbh (HW97K, kiegészítők)
Sportsmatch U.K. (távcsőszerelékek)
Chemoteam Kft (Break Free olajok)

A Weihrauch Kupa 2012 eredményeit itt találjátok. Az ott készült fotókat pedig nemsokára itt.

Az online GUN Magazin által készített videó anyagot ezen a linken keresztül éritek el.

Nagyon köszönjük mindenkinek aki eljött akár versenyzőként akár kísérő-látogatóként. Reméljük mindenki jól érezte magát és jövő évben újra találkozhatunk