Weihrauch Kupa 2019

Idén, immár 8. alkalommal kerüt megrendezésre a Weihrauch Kupa a német gyártó baráti segítségével. Idén a Balatonfűzfői Lövész Egylettel közösen rendeztük meg az eseményt. Az utóbbi évek legnagyobb létszámú mezőnye jött össze a Balatonfűzfői lőtéren ahol csak a néhol igen erős szél zavarhatta a versenyzőket. Ennek ellenére születtek jó eredmények jó pár lövészszámban. Külön örömünkre szolgált, hogy nagyon sokan versenyeztek (eredményesen) Weihrauch légpuskával.

A díjazás, köszönhetően támogatóinknak igen gazdag volt. A fődíj egy Weihrauch HW97K légpuska volt, amit (hogy több embernek legyen esélye a nyerésre) kisorsoltunk. Ehhez elég ha valaki a saját kategóriájában az első 5-ben végzett. Ezen kívül az angol Sportsmatch, és a cseh JSB Diabolo cég is ajánlott fel díjakat. A díjak összértéke így közel 300.000 Forint volt.

Alapvető tudnivalók és hasznos információk az egyes versenyszámokról és szabályokról:

• Minimális eszközigény: 1db. légpuska (vagy légpisztoly), lövedék.
  • A légpuska energiája legyen 7,5J alatt (4,5mm.-es kalibernél 175m/s)
  • Az egyes versenyszámokon belül külön kategóriába kerülnek a visszarúgásos és visszarúgásmentes rendszerű légpuskák.
  • Irányzék szerint nincs külön kategorizálás.

Field Target (40 lövés) versenyszámban szükséges a távcső. Célok 10-40m.-ig vannak elhelyezve véletlenszerűen. A távcső állítható az egyes lövéseknél. Az alapvető lőpozíció ülő (párna hasznos). Itt tereptárgyat támasztékul használni nem lehet

Hunter Field Target (40 lövés) versenyszámban szükséges a távcső. Célok véletlenszerűen vannak elhelyezve 10-40m.-ig. A távolságokat becsülni kell, a távcsövön állítási lehetőség nincs. Az alapvető lőpozíció fekvő (laticell, kekvőszivacs jól jöhet). Tereptárgyhoz támasztani lehet.

Sziluett (20 lövés)versenyen is előny a távcső de itt a legtávolabbi cél 25 méteren lesz (célok fix 10-15-20 és 25 méteres távolságokon). Lövő póz állva, támasztás nélkül.

Pontlövészet puskával (20 lövés) 10m.-re, szabvány versenylőlapra, álló testhelyzet, támasztás nélkül.

Pontlövészet pisztollyal (20 lövés) 10m.-re szabvány versenylőlapra. Álló testhelyzet, támasztás nélkül. Kétkezes fogás engedélyezett.

A találkozó helyszíne: 8175 Balatonfűzfő. A 72-es főúton Litér felé Balatonfűzfő felől, a vasúti átjáró után jobbra, a második kis lekanyarodó úton érhető el.
GPS kordináták: 47.090396334145, 18.029430652435

Időpontja: 2019. Szeptember 28. (Szombat) 9h.

• Pontlövészet pisztoly 7,5J VR.

A Weihrauch légpuskával versenyzőket külön is értékeltük illetve indítottunk összevont női, junior és szenior kategóriát is. Junior kategóriában 14 éves korig lehetett indulni és támasztás engedélyezett volt bármelyik lövészszámban. A szenior kategóriában 60év volt az alsó korhatár. Az összevont számokban indulók az eredmény hirdetésnél az összevont eredményeik alapján voltak értékelve. Egy ember maximum két számban indulhatott.

Díjazás:

Minden kategória első három helyezettje érmet és oklevelet kapott.
Minden nevezés után kapott tombola részt vett egy sorsoláson ahol sok értékes nyeremény mellett a fődíjat, egy Weihrauch HW97K légpuskát sorsoltunk ki a kategóriák első 5 helyezettje között.

Gratulálunk a győzteseknke és nagyon köszönjük a részvételt minden versenyzőnek és látogatónak!