Archive
ASG TAC45 légpuska
Nem akarom alulértékelni az igazán magas minőségre törekvő gyártók erőfeszítéseit de a TAC 45 légpuskát kézbe véve az jutott eszembe, hogy bizonyos szempontból egy olcsón de korrektül elkészített fegyvert megalkotni sem egy egyszerű dolog. Igazi kötéltánc, hogy hol mennyi kompromisszumot enged meg a gyártó annak érdekében, hogy összességében a vásárló ne azt érezze minden használatkor, hogy “ennyi pénzért be kell érnem ennyivel”. Ráadásul, ha a piacra kerülő fegyverek databszámát nézzük, akkor ebben a szegmensben a legnagyobb a verseny a gyártók között. Az Action Sport Games TAC 45-öse pedig ennek a mintapéldánya a korrekt kidolgozottságával és a sok apró ötlettel ami izgalmassá teszi a használatát és méltó vetélytársa lesz a Crosman cég 1077-es modelljének.
ASG Schofield légpisztoly
Az engedélymentes vadnyugati légfegyver kópiák vonatkozásában nem lehet okunk panaszra, mert időről – időre újabb modellek jelennek meg a piacon.
Jelenleg hazánkban elérhetők az Umarex féle Colt SAA modellek huzagolt és sima csővel, többféle felület kezeléssel és változó csőhosszal. A Walther Lever Action ismétlő légpuskák négyféle változatban, köztük a Duke féle nagy kengyelkulcsos modellel, amely John Wayne-k állít emléket. Ezen kívül a Crossman által gyártott Remington 1875 formavilágát idéző légpisztoly replika.
A legújabb elérhető kópiák pedig a Schofield féle légpisztoly revolverek a dán ASG cégtől, amelyek BB acélgolyós és „szoknyás” diaboló lövedékkel üzemelő kivitelben is kaphatóak. A cikkben utóbbit vesszük górcső alá.
Utolsó hozzászólások
Azt jelenti, hogy melyik évben lett Magyarországon bevizsgáltatva.
Umarex Colt SA Army – a pisztoly, amely meghódította a „nyugatot”Péter Vasicza
Üdvözletem! A fegyver bal oldalán, a markolat elött a 16-os szám mit...
Umarex Colt SA Army – a pisztoly, amely meghódította a „nyugatot”nyumi
Üdvözlöm! A tapasztalat az, hogy a szifonpatronnal való használat esetében mindenképpen kell...
Pár gondolat a légfegyver lövedékekrőlPéter Vasicza