Weihrauch Kupa 2014

2014 Augusztus 16.-án idén, immár harmadszor került megrendezésre a Weihrauch Kupa a német gyártó baráti segítségével. A rendező egyesület a KFC FT SE, a helyszín pedig a Mogyoródi Lőtér volt
A fődíj egy Weihrauch HW97K légpuska volt amit (hogy több embernek legyen esélye a nyerésre) kisorsoltunk. Ehhez elég volt ha valaki a saját kategóriájában az első 5-ben végzett. Ezen kívül az angol Sportsmatch, és a cseh JSB Diabolo cég is ajánlott fel díjakat. A díjak összértéke így 200.000 Forint volt.

Indítottunk külön női és junior összevont kategóriát és rendeztünk 10m.-es pontlövész versenyt puskásoknak és pisztolyosoknak is. Ezen kívül A Weihrauch légfegyverrel indulókat külön is értékeltük.

Volt Légfegyveres Börze is ahol bárkinek volt lehetősége, hogy eladhassa vagy elcserélhesse számára már szükségtelen „légfegyveres dolgait”.

Díjazás:
Minden nevező emléklapot, minden kategória első három helyezettje érmet, oklevelet kapott.
Minden kategória első 5 helyezettje részt vett egy sorsoláson ahol a fődíjat, egy Weihrauch HW97K légpuskát sorsoltunk ki. Ezen kívül tombolás sorsolással sok ajándék közül választhattak a szerencsések.

A fődíjat ebben az évben Erdélyi Attila nyerte. Őszintén gratulálunk neki!

A verseny eredményeit itt tekinthetik meg, az ott készült fotókat pedig itt!

Mindenkinek köszönjük a részvételt illetve az érdeklődést!

Vasicza Péter (Nimród – Derringer) illetve Németh Zsolt és Sipka Péter (KFC FT SE)

“Weihrauch Kupa 2014” bejegyzéshez 5 hozzászólás

1. Szeretnénk résztvenni az aug.16-i versenyen.Soha nem voltunk ilyen Field-akármin, és gyötör a kiváncsiság. Nagyon sok versenyre hívtak már bennünket az utóbbi évtizedekben,de mindig közölték a kiírásban,hogy kik vehetnek részt a versenyen.Ez esetben arra lennénk kiváncsiak,hogy ez a versenyre a profik vagy az amatőrök,vagy mindkét kategória nevezhet.Vagyis az igazolt EUB keret egyenlő eséllyel lő együtt a parkinzonos dédnagypapával?
    Kérjük sziveskedjenek a fenti kérdésünkre válaszolni, a fölösleges utazások elkerülése céljából.
    Tisztelettel: a csongrádi lövészklub

2. :o) Nos a helyzet az, hogy nem szeretnénk senkit kizárni a versenyről (sem „profi versenyzőt” sem „hobbistát”). Viszont nyilván van előnye annak a lövésznek aki rendszeresen foglalkozik a sporttal. Emiatt a tárgynyereményeket sorsoljuk, hogy ne csak a győzteseknek legyen esélye a nyerésre. Másrészt érdemes olyan lövész számot választani ahol egy „civil”-nek is megvan az esélye egy jó eredmény eléréséhez. Ilyen pld. a Hunter Field Target (ahol becsülni kell a célok távolságát), a Sziluett vagy akár a Pontlövészet is.

Ha további kérdése lenne, írjon bátran!

3. Üdvözlöm!

Külön versenyszám nem lesz a veterán légpuskáknak, de természetesen ha valaki ilyen jellegű fegyverrel szeretne lőni annak nincs akadálya.
    A „veterán légfegyveres találkozó” inkább arról szól, hogy megmutatjuk egymásnak illetve az érdeklődőknek a kedvenc régi légfegyvereinket.

Lesz külön VM és VR kategória a Sziluett és Pontlövész versenyeken.